Kurumsal

Kurumsal Sosyal Sorumluluk Politikası

Geleceği olan yapılar için yenilikçi alçı teknolojileri üreten, alçı alanında 60 yıllık deneyimi ve yerli sermayesiyle üretime devam eden ABS Alçı; geçmişten bugüne kurumsal değerlerini toplumsal sosyal sorumluğun bilincinde inşa etmiştir. Bu iş ve kurum kültürü anlayışı çerçevesinde gerçekleştirdiği faaliyetlerini gönüllü olarak hem çevre hem de topluma daha faydalı olabilmek için yürütmüştür.

Tasarımda özgürlüğe ve kolaylığa imkan tanıyan, dayanıklı doğal ve sağlıklı alçı özlü malzemelerle inşa edilen geleceği olan yapılarda, yüksek teknolojiye ve kaliteye sahip ürünlerinin yer alması hedefi doğrultusunda ilerleyen ABS Alçı; Türkiye de alçı sektöründe bu konuda hazırlanan ilk Kurumsal Sosyal Sorumluluk Raporu na sahiptir. ABS Alçı KSS raporu; ABS Alçı nın geçmişten bugüne başarıyla gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleri, iç ve dış eğitim programları, alçı ustalarının gelişimi mesleki yeterlilik belgesi edinme desteği, sivil toplum kuruluşları ve üniversitelerle yapılan işbirlikleri, sponsorluklar, iş sağlığı ve güvenliği politikası, çevre ve sürdürülebilir ürünleri konu başlıkları altında detaylandırılmıştır.

Dünyanın ilk saten alçısı, Türkiye nin ilk sıva alçısı ve Türkiye nin ilk ultralight alçı plaka üreticisi olan ABS Alçı; tüm operasyonel süreçlerde olduğu gibi kurumsal sosyal sorumluluğu da ana iş stratejilerinde konumlandırmaktadır. Bu Kurumsal Sosyal Sorumluluk anlayışının en üst düzey yönetim uygulamalarından tüm saha operasyonlarına kadar etkin bir şekilde yayılımının sağlanması amaçlanırken; üretim faaliyetlerinde çevreye zarar vermemek için gerekli önlemleri almak, ürettiği ürünleri çevre ve insan sağlığına uyumlu hale getirmek üzerine çalışmalarını sürdürmeye devam edecektir.

©2022 ABS ALÇI. ALL RIGHTS RESERVED.