Montenegro Artwall

EXTREME MONTENEGRO DAKİ PORTONOVİ PROJESİNDE SANAT DUVARI OLDU

Doğu Avrupa’nın en büyük marina/residence/otel kompleks projesi olan Montenegro Portonovi projesinde ABS ürünleri tercih edildi. Projenin sanat duvarı olan ArtWall alanında hava koşullarına dayanıklılığı sebebiyle ABS Extreme kullanıldı.

Portonovi Montenegro'nun Herceg Novi şehrinde inşa edilen ve Doğu Avrupa’nın en büyük kompleks projesi olma özelliği ile ön plana çıkan marina, residence ve otel projesidir. Bu dev projenin yatırımcısı Azmont olurken, ana yüklenici firma ise Pizzarotti’dir. Kaba inşaat, ince inşaat ve elektromekanik iş paketlerinde Northstar firması önemli bir görev üstlenmiştir. Adriatik kıyısında inşa edilen bu dev proje dünya çapında büyük bir ilgi görmektedir. Portonovi projesinin inşasında pek çok alanda ABS Alçı Plakalar tercih edilmiştir. İnşaatta yoğun olarak ABS Alçı Plaka (R) ve (WR) ürünleri kullanılmış olup bu sofistike yapının ince detayları Türk malı alçı ürünleriyle şekillendirilmiştir.

Portonovi projesinin içerisinde bulunan ArtWall alanı adından da anlaşılacağı üzere projenin sanatsal yönünü yansıtan özel bir alandır. Bu alanda galvanizli çelik profiller üzerine 2 kat olarak ABS Extreme plakalar uygulanmıştır. Böylelikle ArtWall kapsamındaki eserin paneller halinde yerleştirilebilmesi için baz oluşturulmuştur. Ortalama 100x100 cm ölçülerindeki paneller üzerindeki seramik parçaları ile puzzle parçaları hazırlanmış ve bu baz üzerinde bir araya getirilmiştir.

Dış mekan kullanımına uygun olması, su ve neme dayanıklı olması ve A1 sınıfı yanmaz malzeme olması özellikleriyle ABS Extreme, ArtWall alanı için mükemmel bir baz malzemesi olmuştur. Yüksek kalitesi ve her ihtiyaca cevap verebilen ürün çeşitliliği ile ABS ürünleri yurt dışında inşa edilen önemli projelerde birinci tercih olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Paylaş

©2022 ABS ALÇI. ALL RIGHTS RESERVED.