Melike Altınışık Mimarlık ile Ebru Sanatına Ultralight Yansımalar

Tasarımlarıyla inşaat sektöründe önemli rol oynayan ve sektöre ilham veren mimarlarımıza; kaliteli ve yenilikçi alçı ürünlerimizi tanıtma hedefiyle çıktığımız ziyaret programımızda, Yüksek Mimarımız Pınar Akaslan Erdoğdu, MELIKE ALTINISIK ARCHITECTS - MAA ile buluştu. Ayrıca toplantının ardından ABS MiMS kapsamında “Ebru Sanatına Ultralight Yansımalar” atölyemiz ebru sanatçısı Ayda Aktay‘ın yürütücülüğünde gerçekleşti.

MELİKE ALTINIŞIK tarafından 2013 yılında kurulan ödüllü mimari tasarım stüdyosu Melike Altınışık Architects - MAA, bugün Istanbul ve Seul ofislerinde kentsel tasarım, yüksek yapı ve kültürel yapı tasarımlarından iç mekanlara, enstalasyon ve ürün tasarımına ölçekler arası geniş bir yelpazede inovatif ve nitelikli projeler geliştiren uluslararası bir mimarlık pratiğidir. MAA’nın mimari tasarım teknikleriyle olan ilişkisinde bağlantısal, kolektif düşünme kapasitelerini teknolojik, malzeme ve inovatif üretken süreçleri aracılığıyla geliştirmeye yönelik bir yaklaşımı vardır.

MAA’nın profesyonel platformdaki çalışmaları arasında bir uçta, CTBUH “Best Tall Non-Building 2022” ödüllü Istanbul’da fütüristik tasarımı ile 369m yükselen Istanbul TV-Radyo Kulesi ile Seul’da dünyanın ilk öncü Robot ve Yapay Zeka Müzesi (Seul Robot and AI Museum – RAIM ) gibi ileri teknoloji ve inovasyon içerikli projeleri yer almaktadır.

MAA çeşitli ulusal, uluslararası ve davetli mimari yarışmalara, sergilere ve yayınlara katılmıştır. Melike Altınışık’ın çalışmaları, Europe 40 under 40, FEIDAD Tasarım Ödülü 07’ ve İsviçre Sanat Ödülü’nün de aralarında bulunduğu çok sayıda prestijli ödüle layık görüldü. 2024 yılında yayınlanan RIBA “100 Women: Architects in Practice” kitabında dünyanın çeşitli yerlerinden mimarlık alanında öne çıkan 100 kadın arasında Melike Altınışık’a yer verdi.

Bu değerli görüşmeyi gerçekleştirdikleri, bizleri ofislerinde ağırladıkları ve “Ebru Sanatına Ultralight Yansımalar” etkinliğine alan açtıkları için başta Melike Altınışık olmak üzere tüm Melike Altınışık Mimarlık ekibine teşekkür ederiz.

Paylaş

©2022 ABS ALÇI. ALL RIGHTS RESERVED.