Geleceği Olan Yapılar İçin Güvenli Çözümler

ABS Alçı’nın ürettiği Türkiye’nin ilk ve tek ultralight iç mekan alçı plakası Intreme FiT Ultralight, tek plakada maksimum performans gösteren çok katmanlı Maxtreme ve dış cephe sistemlerinde fark yaratan Extreme gibi ürünleri; düşük karbon salınımı, yüksek yangın dayanımı ve işlevsellikleri ile akıllı binalar için güvenli çözümler sunuyor.

Doğadan gelen alçının doğayla uyumu ve atıklarının tekrar dönüşebilmesi alçıyı başlı başına sürdürülebilir bir yapı malzemesi yapıyor. Akıllı binaların tercihi olan ve kullanım yerleri gittikçe artan alçı plaka sistemleri; hafif, yangına dayanıklı ve ses yalıtımı sağlayan yapı malzemeleridir. Bölme duvar, giydirme duvar, asma tavan ve dış cephe uygulamalarında kullanılan doğaya dost alçı plaka sistemlerinin; uygulama esnasında istenilen biçimi kolay ve çabuk bir şekilde alabilmesi, uygulama süresini kısaltması ve kolaylaştırması sebebiyle inşaat ve yenileme işlerinde yaygın olarak tercih ediliyor.

Alçı sektörünün köklü markası ABS Alçı özellikle alçı plaka kaplama kâğıdında geri dönüştürülmüş malzemelerden üretilmiş hammadde kullanıyor. 2020 yılında pazara sürdüğü Türkiye’nin ilk ve tek ultralight iç mekan alçı plakası Intreme FiT Ultralight ile üretim, lojistik ve uygulama sırasındaki zaman ve enerji tüketiminde sağladığı tasarrufla karbon ayak izini azaltıyor.

ABS ALÇI NIN FARK YARATAN ÜRÜNLERİ

ABS Alçı’nın "Intreme FiT Ultralight"  gibi benzersiz, "Maxtreme"  gibi çok katmanlı ve dış cephe sistemleri alçı plakası "Extreme"  gibi fark yaratan ürünleri; düşük karbon salınımı, yüksek yangın dayanımı ve işlevsellikleri, akıllı binaların tasarımcılarına ve yapı sektörü profesyonellerine güvenilir çözümler sunuyor. ABS Alçı, inşaat sektöründeki dönüşümleri yakından takip ediyor, akıllı şehirler ve akıllı binaların malzeme tercihlerini inceliyor. Bu malzemelerin sürdürülebilir olması ve akıllı binaların amacına uygun olması için çok fazla kişi ve ekipman kullanımına gerek olmadan ürünün kullanılabilmesi gerektiğinden yola çıkarak, ArGe çalışmalarını bu doğrultuda yürütüyor.

BİZ DOĞAYA UYUM GÖSTERMELİYİZ

ABS Alçı, akıllı şehirlerin yaratılmasındaki motivasyonun; "doğanın bize değil, bizim doğaya uyum göstermemiz"  bakış açısıyla oluşturulan projelendirilmelerle varlığını sürdürebilecek binalar inşa edilmesiyle mümkün olduğunu düşünüyor. Özellikle akıllı binaların genel bakımlarının kolay olması, içinde yaşayacak kişilere sundukları alan konforu ve enerji verimliliği gibi unsurlar yapı malzeme seçiminde dikkat edilmesi gereken başlıca noktalar olarak öne çıkıyor. İşte ABS Alçı’nın "Intreme FiT Ultralight" , "Maxtreme"  ve "Extreme"  gibi ürünleri de çevreyle ve insan sağlığıyla uyumu, işlevsellikleriyle projelerin yapımında ve renovasyonunda alandan, zamandan ve işçilikten tasarruf ettirme gibi özellikleri akıllı binaların malzeme seçimindeki tercih kriterlerine göre geliştirildi.


Paylaş

©2022 ABS ALÇI. ALL RIGHTS RESERVED.