EXtreme Farkı Fark Ettiriyor!

Dış Cephe Sistemleri Alçı Plakası EXtreme Farkı Fark Ettiriyor!

Üretiminin 41. Yılını kutlayan, Geleceği Olan Yapılar İçin Yenilikçi Alçı Teknolojileri üreten ABS Alçı’nın Dış Cephe Sistemleri Alçı Plakası EXtreme öne çıkan özellikleriyle fark yaratıyor.

Dış cephe sistemlerinde, saçak altı uygulamalarında, ıslak hacimlerde, su riskine sahip alanlarda, havalandırmalı dış cephe sistemlerinde, metal, ahşap, dekoratif tuğla gibi cephe kaplama malzemelerinin altında düzgün yüzey oluşturulması amacıyla kullanılan EXtreme sektördeki tek 8 kg/m2 ile dış cephe sistemleri alçı plakası olma özelliğini taşıyor.

Çelik konstrüksiyon ile inşa edilmiş yapılar esnekliği ve sünekliği yüksek özelliklere sahiptirler. EXtreme dış cephe sistem plakaları mevcut yapısı gereği çelik konstrüksiyon taşıyıcı sistemlerle uyumlu çalışır. Hafiftir, uygulama sürecinin hızlı ve kolay olmasına olanak sağlar. Esnek ve sünek olarak tasarlanan çelik konstrüksiyona sahip binaların EXtreme dış cephe sistem alçı plakalarıyla tamamlanması, taşıyıcı sistemin tasarlandığı gibi davranmasını sağlar.

EXtreme Farkı Fark Ettiriyor!

10 yıla yakın süredir birçok prestijli projenin tercihi olan EXtreme; ABS Alçı’nın yenilikçi alçı teknolojileri sayesinde sektördeki tek 8 kg/m2 lik dış cephe sistemleri alçı plakası olma özelliğiyle dikkat çekmeye devam ediyor.

Standartların üzerinde yapısal sağlamlık ve dayanıklılığa sahip yapı malzemesi EXtreme 11 kg/m2'lik standart dış cephe alçı plakalarına göre; 1 plakada 8,64 kg'lık hafifleme sayesinde kolay uygulama sağlarken, 1 tırda %40 daha fazla plaka taşıma imkânı sunarak nakliye avantajı sağlamaktadır.

EXtreme gerek üretim prosesleri gerekse ürünün üretim bandından şantiyeye varış sürecindeki lojistik faaliyetlerinden oluşacak olan karbondioksit salınımını minimalize ederek düşük karbon emisyonlu yapı malzemesi olma özelliğini taşımaktadır.

Hafif, Sağlam, Dayanıklı, Çevreye Dost…

EXtreme ile oluşturulan sistemler, hafif olmaları sayesinde yapının deprem direnci hesaplamalarına tam uyum sağlar. Ayrıca sünek yapıları sayesinde deprem dayanımına katkı sağlar. Yüksek nem dayanıklılığının yanı sıra, anti-mikrobiyal olması nedeniyle küf oluşumunu engeller. Düşük su emme oranı sayesinde yüzeye temas eden suyu iterek uzaklaştırır ve buhar geçirgenliğini korur. Bu sayede nemin hapsolmasını engelleyerek yapının ömrünü arttırırken, sağlıklı yaşam alanlarının da oluşmasına yardımcı olur. EXtreme sahip olduğu alçı özü ve alev almaz şiltesi ile TS EN 13501-1'e göre A1 sınıfı yanmaz yapı malzemeleri sınıfında yer almaktadır. Yangın yönetmeliğindeki “yanmaz malzeme kullanılması” öngörülen tüm alanlarda ve yangına dayanıklı imal edilmesi gereken tüm tasarımlarda kullanılabilir. Uygun yalıtım malzemeleri ile kullanıldığında yüksek ses ve ısı yalıtımı performanslarına olanak sağlar. Değişken koşullarda boyutlarını muhafaza edebilen EXtreme, uygulandığı sistemin diğer elemanlarını da korur. Dış Cephe Sistemleri Alçı Plakası EXtreme Farkı Fark Ettiriyor!

Paylaş

©2022 ABS ALÇI. ALL RIGHTS RESERVED.