Dönüşümün Yeni Kodu: Ezber Bozan İş Birlikleri

ABS Alçı CMO’su Nevra Hatipoğlu ve Nanomik Biyoteknoloji kurucu ortağı Buse Berber Örçen Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul’daki Yapı Arena sahnesinde yapı malzemelerine yönelik biyoteknolojik çözüm yöntemlerini ve Nanomik Biyoteknoloji  & ABS Alçı ile gerçekleştirilen iş birliğini sektöre tanıttı.

Dünyanın önde gelen yapı fuarlarından biri olan Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul’daki Yapı Arena sahnesinde gerçekleşen “Dönüşümün Yeni Kodu: Ezber Bozan İş Birlikleri” oturumunda ABS Alçı CMO’su Nevra Hatipoğlu ve Nanomik Biyoteknoloji kurucu ortağı Buse Berber Örçen, yapı malzemelerine yönelik çözümleri ve Nanomik Biyoteknoloji & ABS Alçı ile gerçekleştirilen iş birliğini sektöre tanıttı.

Buse Berber Örçen ve Nevra Hatipoğlu konuşmalarında; inşaat malzemeleri sektöründe-ki öncü iş birliğinin çıkış noktasına ve detaylarına yer verdiler. Konuşma detaylarında, Nanomik doğal koruyucularının sentetik alternatiflerinin yerini alması ve bu sürecin  seri üretime hızlı entegrasyonunun önemine vurgu yapılarak farklı yapı materyallerinde de kullanımı konusunda karşılıklı çalışmaların devam edeceğine değinildi.

ABS Alçı olarak sektörde sürdürülebilirlik alanında önemli adımlar atma vizyonumuzla emin adımlarla ilerlerken; aslen tarım sektöründe geliştirdiği doğal koruyucularla öne çıkan Nanomik Biyoteknoloji ile yaptığımız bu iş birliği alçı sektörüne ve tabii ki inşaat malzemeleri sektörüne sürdürülebilirlik adına pozitif katkılar sağlayacaktır.

2021 yılında Nanomik Biyoteknoloji ile iş birliği yaparak alçı plakada kullanılan sentetik katkılar yerine Nanomik Biyoteknoloji’nin geliştirdiği doğal katkılar ilk kez ABS Alçı tarafından kullanılmaya başlanmış ve sektöre bir yenilik daha kazandırılmıştır.  Sektörde bir ilke daha imza atılarak geliştirilen “biyoteknolojik küf engelleyici mikrokapsüller” içeren Türkiye’nin ilk ve tek sürdürülebilir dış cephe alçı plakası EXTREME’i geleceği olan yapıların projelerinde görmenin haklı gururunu yaşıyoruz. 

Geleceği olan yapılar için yenilikçi alçı teknolojilerini geliştirmeye ve sunmaya devam edeceğiz. 

Paylaş

©2022 ABS ALÇI. ALL RIGHTS RESERVED.