Polimer modifiyeli, elyaf takviyeli, su ve neme dayanıklı çimento esaslı malzeme

Dış cephe ısı yalıtım levhalarının (Pantherm vb.) ve dış cephe alçı plakalarının (Extreme vb.) derz dolguları ile yüzey sıvalarının yapılması amacına uygun özel bir üründür.

Yüzey Hazırlığı

Uygulama yapılacak yüzeyin önce düzgünlüğü ve sağlamlığı kontrol edilmelidir. Daha sonra uygulamaya başlamadan önce yüzey, kalıp yağı, toz, kir, boya vb. kalıntılardan arındırılmış olmalıdır.

Uygulama

25 kg’lık bir torba Excoat yaklaşık olarak 6-7 lt suya eklenerek düşük devirli bir karıştırıcı ile içindeki topaklar kalmayacak şekilde karıştırılır. Karıştırılan harç yaklaşık 5 dakika dinlenmeye bırakılır. Dinlenme süresinden sonra yaklaşık 15 saniye daha karıştırılarak harç kullanıma hazır hale gelir. Hazırlanan harç 90 dakikada tüketilmelidir.

Uygulamadan önce derz boşluklarına alkali dayanımlı derz bandı çekilmeli ve Excoat harcı ile doldurma işlemi yapılmalıdır. Derz boşluklarını doldurma işlemi bittikten 24 saat sonra Ecoat harcı ile yüzeyin sıva işlemi bittikten 24 saat sonra Excoat harcı ile yüzeyin sıva işlemi çelik mala yardımı ile yapılmalıdır. Sıva işleminde ısı yalıtım levhaları uygulamasında yapıldığı gibi sıva harcı tam kurumadan 160 gr/m² ağırlığında alkali dayanımlı sıva filesi kullanılmalıdır.

Teknik Özellikler

Su Oranı 6-7 lt/torba
Kuru Birim Ağırlık TS-EN 1015-10 1400±100 kg/m³
Basınç Dayanımı TS-EN 1015-11 (CS IV)≥6,0 N/mm²
Bağ Dayanımı TS-EN 1015-12 (FP.B)≥1 N/mm²
Bağ Dayanımı (Tekrarlı Yıpratma Döngüsü) TS-EN 1015-21 (FP.B)≥0,2 N/mm²
Kapiler Su Emme TS-EN 1015-18 (W2)C≥0,2 N/mm²
Su Geçirgenliği (Tekrarlı Yıpratma Döngüsü) TS-EN 1015-21 ≥1 N/mm²
Su buharı Geçirgenliği Katsayısı (µ) TS-EN 1015-19 ≤25
Isı iletkenlik TS-EN 1475 0,45 W/mK
Harç Kullanım Süresi 90 dk
Yangın Sınıfı A1
Uygulanan Standart TS-EN 998-1 / Temmuz 2011

25kg’lık kraft torbalar halinde kullanıma sunulmuştur.

Zorlayıcı iklim koşullarına dayanıklı

Su ve neme karşı dayanıklı

Anti-Bakteriyel

Nefes alabilen yüzey

A1 sınıfı yangına dayanıklı

Uyarı ve Öneriler

  • +5 °C altındaki ve +35 °C üzerindeki sıcaklıklarda uygulama yapılmaz. Çok sıcak havalarda, kuvvetli rüzgar ve güneş altında uygulama yapmaktan kaçınınız.
  • 24 saat içinde donma riski olan durumlarda uygulama yapmayınız.
  • Harç hazırlamada önerilen oran ve sürelere mutlaka uyunuz. Kullanılmış olan sertleşmeye başlamış malzeme yeni karışımlara katılmamalıdır. Uygulama sonrasında bütün aletler kurumadan su ile yıkanmalıdır.
  • Çimento esaslı olup tahriş edicidir, kullanım sırasında eldiven kullanın. Tozunu solumamaya, cilt ve göze temastan kaçınmaya dikkat ediniz.